Level Up Etkinliğimiz

Posted By: Kadir Can Kirkoyun Under: , , , , ,


İlk Level Up ismiyle gerçekleştireceğimiz ve Android, Cordova, Layouts ve Components gibi konular içeren sunumlarımızın bulunduğu etkinliğimizi düzenledik.


İlk olarak Onur Bulut , “Android Fırsatları” konuşması ile bizimle idi. Geliştirdiğiniz android uygulamalarından nasıl gelir elde edebileceğiniz , ücretli/ücretsiz uygulamalar yayınlamak ve kullanıcıların en bağlı olduğu uygulama türü olan “oyun” üzerine konuştu.


Bir sonraki sunum ise “Apache Cordova ile Android uygulamaları geliştirme” konuşması ile Kadircan Kırkoyun ’undu. Native – hibrit uygulama karşılaştırması , hibrit çözümleri (ReactJS,Xamarin,Cordova) , Apache Cordova Frameworkleri , kullanılabilecek mobil servisler ve ng-Cordova konu başlıklarını konuştu.


Sonraki sunum ise Ozan Taş ‘ın Android uygulama geliştirmenin temel etmenleri olan “Componentler ve Layoutlar” konulu sunumuydu.XML yapısının HTML ile benzerliğinden , Layout yerleşim tiplerinden , componentlerin kullanımından ,r.Java ‘nın temel kullanımı üzerine konuştu.
Son sunum ise Sercan Yusuf ’un “Bizi ne bekliyor?” sunumuydu.Sunumunda GDG Tekirdağ’ın bundan sonra planladığı etkinliklerin ne şekilde olacağı üzerine konuştu.Study Jams eğitimlerinden bahsetti.Karşılıklı fikir alışverişinin ardından etkinlik sona erdi.


Katılan herkese teşekkürler
Blogger tarafından desteklenmektedir.